Fix & Play Store

Adres:
Kanyon Alışveriş Merkezi, Kat -1
Levent, Büyükdere Cd. No:185, 34394
Şişli, İstanbul

E-posta:
kanyon@reflectstudio.com
Çalışma saatleri:
10.00 - 22.00 

Gündelik kullanımda fark edilmeyecek denli ufak defolara sahip olsa da imalat sırasında kalite kontrol standartlarını sağlayamayıp kenara ayrılan perakende ürünleri moda sektöründe "ikinci kalite" olarak adlandırılıyor. İkinci kalite ürünler dünya çapında gün geçtikçe yaygınlaşıyorsa da pek çok hızlı moda markası mükemmellik algısından taviz vermemek adına en ufak hataya sahip tüm ürünlerini yok ediyor, aşırı tüketim kültürünü beslerken başa çıkılamayacak miktarda atık üretiyor.

WWF Market Fix & Play Store, normal şartlarda atılacak bu ürünler için yeni bir yol öneriyor. Steril ve yapay bir mükemmelliğin peşinden gitmek yerine özgün hatalara yer açıyor, hiçbir ürünün birbirine benzemediği eşsiz bir mağaza ve kullanım deneyimi sunuyor.

"Bu tam olarak nasıl bir deneyim?" sorusunun cevabı, mağazaya adını veren iki sözcükte saklı.Fix:
Bu mağazada onarılmasına katkıda bulunabileceğin ikinci kalite ürünlere yer veriliyor. Bu ürünleri imha etmek yerine yeniden değerlendirmek, aşırı üretim ve tüketimden vazgeçerek çevresel etkiyi azaltıyor. Bizimle birlikte her yıl milyonlarca kıyafetin ikinci kalite olarak etiketlenip yok edilmesinin karşısında durarak doğaya karşı sorumluluğunu yerine getirmek istiyorsan, seni deney istasyonumuza bekliyoruz. Burada mağazadan aldığın ürünleri çeşitli onarma teknikleri ve yönlendirmelerle "eşsizleştirerek" gezegenimiz için daha sürdürülebilir olmanın yollarını keşfedebilirsin.

Play:
Hayal gücünü ve dünyayı değiştirme motivasyonunu açığa çıkarma, senin gibi yaratıcı ruhlu insanlarla tanışma vakti! Düzenlediğimiz atölye ve etkinliklerle bu oyun alanını daha eğlenceli ve öğretici hâle getirirken seni de aramızda görmek isteriz. WWF Market Fix & Play Store’a gel, ürünlerimizi incele, onları nasıl “eşsizleştirebileceğini” keşfet ve eğlen!