WWF Market x LAR

1 DAKİKALIK OKUMA İŞBİRLİĞİ / 2021

Doğanın ritminden ve biyoçeşitlilikten ilham alan ürünler, güzel bir geleceğin tohumlarını eken koleksiyon.

Kullandığı semboller ve kurguladığı hikâyelerle gündelik hayat ürünlerini oyunla buluşturan İstanbul merkezli Lar Studio’yla bir araya geldik, onun naif ve eklektik tarzını WWF Market ürünleriyle birleştiren bir koleksiyon ortaya çıkardık. WWF Market x Lar koleksiyonu, sürdürülebilir tarımın önemine işaret etmek için “Güzel bir geleceğin tohumunu at,” çağrısını yaymayı hedefliyor.

Normalde daha örüntülere dayalı, soyut çalışmalara imza atan Lar Studio, bu koleksiyonda doğadaki her şeyin benzemesi, sürdülebilirlik, iyi tarım, biyoçeşitlilik gibi kavramlardan esinlenen farklı bir tarzı takip etti. Bu kolesksiyonun en büyük ilham kaynaklarından biri ise büyük ölçekli ve tipografiye dayalı çalışmalarında dikkat çekici renk kombinasyonları ve akılışlmadık malzemeler kullanmasıyla tanına, kiç sayılabilecek bir tarza sahip Amerikalı mimar Charles Moore’un çizimleriydi.

Lar koleskiyonu sayesinde Kafkas engereği, Toros kurbağası, Antalya semenderi ve oklukirpi türleri WWF Market ürünlerinde kendilerine ilk defa yer buluyor. Ayrıca bu işbirliğ, ürün çeşitliliği bakımından bugüne dek WWF Market’in en geniş koleksiyonu olma özelliğini taşıyor.