WWF-Türkiye X Reflect Studio

WWF MArket hakkımızda

WWF Market, doğadan ve insandan yana sürdürülebilir ürünler sunan bir Reflect Studio ve WWF-Türkiye işbirliğidir.

WWF Market; ürünlerinin tasarımından, üretiminden, satışından ve dağıtımından sorumlu Reflect Studio tarafından yürütülmektedir. B Corp sertifikasına sahip stüdyo, üretimin her aşamasında çevre dostu, sertifikalı materyaller kullanır adil ticaret şartlarını gözetir.


Reflect Studio, WWF Market işbirliğinden elde edilen net satışın %11'ini doğa koruma proje fonlarına tahsis edilmek üzere WWF-Türkiye'ye bağışlar.

WWF

World Wide Fund for Nature (WWF) uluslararası bir doğa koruma kuruluşudur. Küresel bir değişim yaratarak canlı türlerini ve onların yaşam alanlarını korumayı hedefler.


WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) küresel iklim değişikliği ve doğal kaynakların sürdürülemez tüketimi gibi insan kaynaklı olan, hem doğal yaşam alanlarının hem de türlerin kaybıyla sonuçlanan tehditleri durdurmayı amaçlar. Mevcut süreçleri değiştirerek insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir gelecek için çalışır.

Reflect Studio

Reflect Studio tekstil odaklı bir tasarım ve üretim ofisidir. 100’den fazla organizasyon, müze, okul ve sanatçıyla işbirliği yapan Reflect Studio, sadece hissedarlarını ve finansal kârlılığı değil, doğayı, çalışanlarını, tedarikçilerini, müşterilerini önemseyen, B-Corp sertifikasına sahip misyon odaklı bir şirkettir. Reflect Studio hakkında detaylı bilgi için tıkla.