Çöpe gidecek pet şişeleri aldık, esnek, yumuşacık, sıcacık ve dayanıklı bir kumaşa dönüştürdük. Bunu yaparken hammadde ihtiyacını ortadan kaldırarak üretim aşamasındaki çevresel etkimizi de önemli ölçüde azalttık. Soğuk kış günlerine eşlik edecek, %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen yeni polarlarımızın anlamını, önemini ve üretim sürecini açıklamak istiyoruz. Çünkü pet şişenin en güzel hâli, polar. Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen polarlarımızı buradan inceleyebilirsin.

ŞİMDİ SATIN AL

→ GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ POLYESTER NEDİR?

Geri dönüştürülmüş polyester, sentetik elyaflardan üretilen insan yapımı bir kumaş. Ancak yapımında petrol gibi yeni hammaddeler kullanmak yerine pet şişe gibi mevcut plastik atıkları kullanılıyor.

→ NASIL ÜRETİLİYOR?

Geri dönüştürülmüş polyester, kullanılmış plastiğin ince parçalara ayrılmasıyla ve işlenerek ipliğe dönüştürülmesiyle elde ediliyor. Önce pet şişelerin etiketleri çıkarılıyor, plastik konfeti gibi görünen küçük parçalara bölünüyor. Sonra da bu plastik parçalar küçük peletlere dönüştürülüyor, eritiliyor ve iplik hâline getiriliyor.

→ ÇEVRESEL FAYDALARI NE?

Geri dönüştürülmüş polyester yeni hammadde ihtiyacını ortadan kaldırarak üretim aşamasındaki çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltıyor. Atık plastiği çöplüklerden kurtarıyor, kullanılmış plastiğin okyanuslarımıza karışmasını ve deniz yaşamına zarar vermesini önlüyor, sera gazı emisyonlarını azaltıyor ve üretim sırasında çok daha az su kullanıyor.

NEDEN TERCİH ETMELİSİN?

Geri dönüştürülmüş polyester her anlamda geleneksel muadilinden daha sürdürülebilir. Geleneksel polyesteri 1940’lardan beri popüler kılan tüm özelliklerine sahip olmanın yanı sıra su şişelerini çöplüklerden ve okyanuslarımızdan kurtaran, yüksek performanslı ve dayanıklı bir seçenek.

Geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen polarlarımızı keşfet!

ŞİMDİ SATIN AL